Aktualności
Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej
- 01.06.2026 09:00
- Dnia 25.05.2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Było to wyjątkowe wydarzenie, którego celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do regularnego sięgania po książki oraz poznania zasad korzystania z biblioteki.
Podczas spotkania pierwszoklasiści poznali bibliotekę, zasady wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy o nie dbać. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zagadkach i quizach dotyczących bajek . Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z zadaniami.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia czytelnika oraz uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.
Mamy nadzieję, że od tej chwili biblioteka szkolna będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez naszych najmłodszych uczniów, a książki staną się dla nich źródłem wiedzy, radości i inspiracji.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły