Dnia 28 maja uczniowie klasy I, II, IV, V odwiedzili gospodarstwo ekologiczne „EkoUprawy u Bronisławy” w Mościcach. Uczniowie poznali pracę rolnika. Dowiedzieli się na czym polega ekologiczna uprawa warzyw i owoców. Obserwowali owce z jagniętami, kury i kaczki. Obejrzeli plantację jagody kamczackiej, truskawek. Odbyły się warsztaty dotyczące żywności ekologicznej – jak rozpoznać zdrową ekologiczną żywność. Każdy uczeń założył własną uprawę szpinaku w mini szklarni. Zadowoleni uczestnicy mieli możliwość spróbowania produktów ekologicznych: jabłek i kefiru.